Пологи в ліфті – екстремальні пологи

роды лифт

Думаєте, це анекдот?

Зовсім, у 2013 р. у Луганську лікарям довелося приймати пологи безпосередньо у ліфті. Сталося так, що медики піднімали жінку до пологової зали на другий поверх у лікарняному ліфті, і підйомник застряг.

Лікарі зсередини, а чоловік із братом зовні намагалися відчинити двері або змусити ліфт їхати. А Ольга (так звали породіллю) тим часом чекати не могла. У неї відійшли води, почалися потуги. У лікарів не було ні медпрепаратів, ні ліків та гігієнічних засобів, проте їм довелося прийняти пологи в ліфті.

У ліфті стало на одного пасажира більше – народився хлопчик, а двері досі були зачинені. Лише через годину новоспечений батько впорався з ними, і матір із новонародженим на ношах віднесли до пологової зали.

Що ж до зламаного ліфта, за нормами обслуговуюча організація мала перевіряти його один раз на п’ять років. Але ні тестування, ні ремонт ліфта не проводився з 2004 р., як у нас повелося, комунальники винними себе не порахували.

Більше того, директор підприємства НП у ситуації не побачив. За його словами, ліфт техніка, яка цілком може зламатися. Екстремальні пологи не стали приводом для відкриття справи – трагедії не сталося, хлопчик, якого назвали Арсен (мужній із грец.) живий і здоровий.

Не встигли

Такі неординарні пологи бувають не лише в Україні. У штаті Невада в США в ліфті народився ще один спритний хлопчик Ештон Лі Симола (Ashton Lee Simola). Його батьки не встигли вчасно потрапити до ескулапа через дорожні пробки.

Незважаючи на те, що сімейна пара відчайдушно жестикулювала і сигналила, пробираючись між іншими авто, дістатись вони встигли лише до ліфта медичного центру Карсон-сіті Tahoe. Мати малюка лише встигла закричати батькові: «Він уже тут, лови його!» Малюк був увитий пуповиною, від якої його звільнили медики, коли приголомшені батьки дісталися прийомного спокою.

Інструкція у разі пологів у ліфті

Як бачите, у житті буває всяке. Як же діяти, якщо під час сутичок ви застрягли у ліфті? Насамперед, не панікуйте, вам потрібно розмірено дихати, забезпечуючи дитині кисень. У такій ситуації відповідальність за пологи лягатиме лише на вас.
Тому зверніться до диспетчера, щоб він якнайшвидше організував ремонт ліфта. Потім дзвоніть у швидку допомогу або лікарю, щоб медики приїхали і почали допомагати дистанційно порадами.

Як тільки двері ліфта відчиняться, вони будуть готові диспанцеризувати вас на каталку або ноші. Будьте короткими, якщо телефон розряджається, повідомте про це медиків. Добре, якщо в ліфті з вами виявиться ще хтось.

Отже, якщо ви народжуєте, підстеліть на підлогу одяг. Прийміть колінноліктьову позу або сядьте навпочіпки. Якщо є, дістаньте серветки і щось загорнути дитину. Вам також знадобляться ножиці або щось подібне, щоб перерізати пуповину.

Правильно дихайте та поставтеся до ситуації з гумором!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment